| Height: | 1050-1230 mm |
|---|---|
| Width: | 700 mm |
| Depth: | 700 mm |
| Weight: | 15 kg |
| Material of seat: | Látka nebo kůže |
| Opěra: | Plastový rám a síťovina |
| Load capacity: | 130 kg |
| Warranty: | 10 years |
Office Chair FLEXi FX 1113 A
FLEXi FX 1113 A designer office chair.
The FLEXi collection offers the art of fitting in well. Thanks to its high quality, sophisticated ergonomics, and enormous flexibility in adjustability, it adapts to the requirements of every user. FLEXi shifts the standard for comfortable seating in the direction you choose.
Key features of this product::
+ Popular product
+ Stable design
+ Wide selection of types
+ Modern design
+ Available in different colors
+ Wide range of uses
+ European product




