| Wood: | Buk |
|---|---|
| Height: | 1140/1000 mm |
| Depth: | 545 mm |
| Width: | 470 mm |
| Seat height: | 800/660 mm |
| Weight: | 8,4/7,9 kg |
Bar stool Tulip.2
Bar stool Tulip.2 from Fameg.
Tulip is one of the most popular forms of bar chairs and stools, often used in the arrangement of bistros and cafes. The collection has a very extensive family of models: from plywood backs to full upholstery, different thickness of upholstered seat and chairs with or without armrests.
| Price with VAT: | On request |
|---|---|
| Price without VAT: | On request |



