| Wood: | Beech |
|---|---|
| Height: | 1140/1000 mm |
| Depth: | 545 mm |
| Width: | 470 mm |
| Seat height: | 800/660 mm |
| Weight: | 8,1/7,6 kg |
Barstool Tulip .1
Tulip is one of the most popular forms of bar chairs and stools, often used in the arrangement of bistros and cafes. The collection has a very extensive family of models: from plywood backs to full upholstery, different thickness of upholstered seat and chairs with or without armrests.
| Price with VAT: | On request |
|---|---|
| Price without VAT: | On request |



