| Height: | 1060 - 1180 mm |
|---|---|
| Width: | 700 mm |
| Depth: | 700 mm |
| Weight: | 15,5 kg |
| Material of seat: | Látka nebo kůže |
| Opěrák: | Síťovina |
| Rám: | Plast |
| Load capacity: | 150 kg |
| Warranty: | 10 years |
Office Chair VICTORY VI 1401
Design office chair VICTORY VI 1401.
The elegant curves and slim lines of the backrest, combined with a cleverly chosen mesh, make the Victory chair a visual element that cannot be overlooked. It is not only a victory for your back, but also for your office interior.



