| Manufacturer: | PAPATYA |
|---|---|
| Width: | 530 mm |
| Type of product: | Chair |
| Frame: | Metal |
| Height: | 800 mm |
| Depth: | 520 mm |
| Seat height: | 460 mm |
| Diameter of Legs: | 17 mm |
| Weight: | 6,8 kg |
| Purpose: | Interior |
UPHOLSTERED CHAIR GLOBE-S ML SOFT
Spectacular characteristic design involves variety of solutions for home, work and hospitality settings.
Its curved shape makes the design more attractive as a complement of trendy architectures. Globe Collection is inspired by our planet. Suitable for outdoor usage.

